Danijos himnai

Ar žinojote, kad danai turi net du oficialius himnus? Pasaulyje, tokiu ypatumu gali pasidžiaugti tik dvi valstybės: Danija ir Naujoji Zelandija. Abu Danijos himnai turi lygiavertį statusą, tačiau skiriasi progos, kurių metu atliekami himnai.

Civilinis himnas „Det er et yndigt land“ („Egzistuoja miela šalis“), kurio žodžiai 1819 m. buvo specialiai sukurti konkursui Danijos himnui išrinkti. Himno autorius poetas ir pjesių kūrėjas Adamas Oehlenschläger. Himno originalas buvo iš dvylikos posmų, tačiau vėliau jis sutrumpintas tik iki keturių (pirmas, trečias, penktas ir paskutinis originalios versijos posmai). Himno kompozitorius Hans Ernst Krøyer. Himnas dažniausiai atliekamas švenčių arba sportinių varžybų met su sąlyga, kad juose nedalyvauja karališkoji šeima.

Karališkasis himnas „Kong Kristian stod ved højen mast“ („Karalius Kristianas stovėjo su ilga ietim“). Tai karališkasis Danijos himnas, kuris dažniausiai vadinamas tiesiog „Kong Kristian“ („Karalius Kristianas“), arba „Kongesangen“ („Karaliaus daina“). Himnas sukrutas 1779 m. poeto Ditlev Ludvig Rogert ir po metų tapo nacionaliniu himnu. Labai svarbu, jog himnas yra atliekamas tik tada kai iškilmėse dalyvauja karališkosios šeimos narys, todėl tai dažniausiai įvyksta karališkųjų rūmų renginiuose.

Posted in Faktai apie Daniją, Istorija, Tradicijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*