Danijos istorija (2 dalis)

Christian 4Populiariausias Danijos monarchas yra Kristijonas IV  iš Oldenburgų dinastijos, valdęs 1588-1648 metais.  Jis paveldėjo sostą būdamas 11 metų amžiaus ir iškart nustebino visus savo išmintimi. Nors jam nesisekė sprendžiant karo klausimus, jis žinojo, ko reikia Kopenhagai, kad ši taptų išdidžia Europos sostine. Būtent jis pavertė Kopenhagą tokia, kokią mes ją žinome šiandien- jo įsakymu buvo iškasti kanalai, kas palengvino įvažiavimą jūreiviams ir prekybininkams. Šie pokyčiai teigiamai įtakojo ekonominę miesto, kuris danų kalboje skamba kaip „prekybininkų miestas“, padėtį.

Kristijono sūnus, Frederikas III, valdęs 1648-1670 metais, buvo vadinamas Teisingu. Šis gražių bruožų žmogus, kurį mylėjo visos damos ir kuriuo žavėjosi visi pavaldiniai, sugebėjo įkalinti savo seserį vardan valstybės interesų. Ši ištekėjo už žmogaus, kuris nebuvo lojalus karaliui, ir ilgainiui dingo kartu su pavogta nemenka suma, o jo žmona atsidūrė kalėjime, kur praleido 21 metus.

Christian_VIIDar vienas  Danijos karalius, Kristijonas VII (1749—1808m), tapo žymus dėka savo psichinės ligos ir visiško savo žmonos ignoravimo, dėl kurio valstybės valdymas kuriam laikui pateko į jos meilužio rankas. Galu gale Kristijono VII ir Karolinos Matildos santuoka buvo anuliuota, buvusi karalienė buvo išsiųsta pas savo brolį, Anglijos karalių Georgą III, o meilužiui buvo įvykdyta mirties bausmė pagal žiaurias viduramžių metų tradicijas.

Dabar tie sunkūs ir kartais žiauri metai tapo istorija, o dabartinė Danijos karalienė, Margareta II, yra danų nuoširdžiai mylima ir gerbiama .

Tagged with: ,
Posted in Istorija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*