Dešimt dalykų, kuriuos galima surasti Google apie Daniją (2 dalis)

Šeštas. Ar danai draugiški?

Kyla noras atsakyti „ne“, kai matai, kaip tave ignoruoja visose viešosiose vietose, autobusose ir parduotuvėse. Dauguma danų mano, kad jie draugiški, tiesiog gerbia žmogaus teisę į privatumą.

Septintas. Ar danai šneka angliškai?

Tie, kas nerimauja, ar reikalingas susitprintas danų kalbos kursas prieš vykstant į Daniją, gali atsipalaiduoti. Danai puikiai šneka angliškai, ypač dideliuose miestuose. Dėka naujos švietimo reformos moksleiviai pradės mokytis anglų kalbos jau nuo pirmos klasės, todėl greitai klausimas visai taps neaktualiu. Tie, kas nori pramokti daniškai gali nusivilti, nes jiems, greičiausiai, atsakys angliškai.

Aštuntas. Ar danai žudo delfinus? 

Ši tema dažnai suskamba pasaulyje, todėl reikalingi keli paaiškinimai. Visų pirma, tai ne delfinai o banginiai. Antra, Farerų salos, kur vyksta veiksmas, yra autonominė Danijos dalis.

Devintas. Ar danai supranta švedus?

Niekas nesupranta, kaip, šnekėdami savo gimotsiomis kalbomis, danai ir švedai susikalba. Galbūt kažkiek padeda tai, kad jaunimas kartais įterpia angliškus žodžius, nors tai nėra labai dažnas dalykas. Faktas toks, kad nors ir sunkiai, bet jie vieni kitus supranta.

Dešimtas. Ar danai nekenčia švedų?

Apie neapykanta, aišku, kalbos neeina. Danai tiesiog mėgsta juoktis iš kaimynų, ir daro tai gan dažnai. Ypač dėl alkoholinio įstatymo, dėl kurio švedai prisigeria Danijoje iki žemės graibymo.

Posted in Tradicijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*